Bisiklet 147edfc6
Bisiklet 147edfc6
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSosyalem.netLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bisiklet

YazarMesaj
Fermanga
Yeni Kullanıcı
Fermanga

Meslek : öğrenciyim
Siyasi Görüş : Gizli
Kadın

Bisiklet Empty
MesajKonu: Bisiklet   Bisiklet EmptySalı Tem. 20, 2010 2:37 pm

Heralde hepimiz hayatımızda bir kez bisiklet sürmüşüzdür.Bisiklet kısa yolculuklarda kullanışlı ve ekonomik bir araçtır. Bisikletle yapılan günlük geziler ve tatil turları da çok eğlencelidir.Ayrıca çok yararlı bir spor dalıdır.

Bisiklet sporu, iki tekerlekli bisikletin gelişmesi sonucunda ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Eğlence, ulaşım ve yarışma amacıyla bisiklet sürmenin giderek yaygınlaşması bisiklet sporunu daha da geliştirmişti. Ama bu yaygınlaşmada, bisikletin yeni gelişmelerle daha rahat ve kolay kullanılır bir araç haline gelmesinin de etkisi olmuştur.

Bisiklet yarışlarını ben Lance Armstrong`un Yaşama Çevrilen Pedal adlı kitabını okuduktan sonra izlemeye başladım heralde kitabı okumasaydım şuan hiç bir fikrim olmayacaktı bu spar hakkında.Belkide Lance Armstrong`un bu sporu bu kadar sevmesi ve kitabında çok iyi anlatması başka bir etkendir. Lance Armstrong günümüzde tedavsi nerdeyse imkansız olan prostat kanserinin üçüncü ve en öldürücü sahfasından kurtulan ve iğleştikten sonra yine dünyanın en zorlu bisiklet yarışı olan Fransa bisiklet turunu kazanan ve aralıksız yedi kez bu yarışı kazanarak gelmiş geçmiş en büyük bisikletçi olarak kabul görmüştür.Ülkemizde yine kansere yakalanan Yeşilçamımızın dört yapraklı goncasından biri olan Filiz Akın`ın ülkemizde geçen yıllarda kanserli hastalara destek amaçlı sarı bileklik kampanyasını dünyada başlatan isimdir

Bisiklet
1 sayfadaki 1 sayfası