CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ 147edfc6
CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ 147edfc6
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSosyalem.netLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ

YazarMesaj
Sosyalem
Yönetici
Sosyalem

Meslek : Site Admin
Siyasi Görüş : CHP
Erkek

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ Empty
MesajKonu: CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ   CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN OĞLUNA İŞ İSTEDİ EmptyCuma Tem. 02, 2010 7:19 pm

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ziyaretinin ardından geldiği Yeni Camii'de Cuma namazı kıldı. Namaz çıkışı 75 yaşındaki Habba Karacalar bütün o kalabalığı yarıp Gül'e ulaşarak oğlu için Cumhurbaşkanı Gül'den iş istedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün camiye girişi sırasında bazı vatandaşlar kendisine sevgi gösterisinde bulunup alkışladı. Cami önünde yaptığı hat eserlerini satarak geçimini sağlayan Ertan Öz, Cumhurbaşkanı'na üzerinde "Abdullah Gül" yazılı çini tabak hediye etti. Namaz sonuna kadar bekleyen vatandaşlar çıkışta da Cumhurbaşkanı Gül'e sevgi gösterisinde bulundu, bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeye çalıştı.

Antep müdaafası sırasında, 1920'de Fransızlar tarafından öldürülen, Gaziantep'in ilk şehidi (Şehit Kamil) Mehmet Kamil'in yeğeni olduğunu söyleyen 75 yaşındaki Habba Karacalar, Cumhurbaşkanı'ndan oğlu için iş istedi. Gül, Karacalar'a konuyla ilgileneceği sözü verdi.
Cumhurbaşkanının elini öpmek istediğini fakat Gül'ün elini çektiğini belirten Karacalar, “O da benim elimi öpmek istedi. Bunu kendime yakıştıramadım. Ben kimim ki, koskoca devletin başkanına elimi öptüreceğim?” dedi. Habba Karacalar, bir oğlunun şehit düştüğünü, bir oğlunun da akıl hastası olduğunu kocasının ise bir kazada öldüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül’e, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da eşlik etti.

https://sosyalem.forum.st

1 sayfadaki 1 sayfası